Praca za granicą dla wielu osób to konieczność ze względu na chęć podniesienia komfortu życia swojego i swoich najbliższych. Wiele osób decydując się na wyjazd do pracy na przykład do Belgii, nie zdaje sobie sprawy z faktu, że muszą oni rozliczać swoje podatki na nieco innych zasadach niż podczas pracy w Polsce. Jak się za to zabrać i z pomocy jakiej firmy najlepiej skorzystać, aby prawidłowo rozliczyć podatek z przychodów uzyskanych podczas pracy za granicą?

Rozliczanie podatku jest obowiązkowe

Obowiązek rozliczania podatku dochodowego dotyczy wszystkich zarówno tych, którzy na stałe zameldowani są w Belgii, jak i tych, którzy tylko tam pracują, ale nie posiadają zameldowania. W pierwszym przypadku sprawa jest prostsza, ponieważ osoby zameldowane otrzymują wezwanie do rozliczenia. Przychodzi ono między kwietniem a czerwcem każdego roku. Podatnik ma czas do końca czerwca, aby dokonać rozliczenia z urzędem skarbowym w formie papierowej. Jeśli zdecyduje się zrobić to w formie elektronicznej, to zazwyczaj ma na to trochę więcej czasu. Jednak należy pamiętać, że im szybciej się za to zabierze, tym szybciej uzyska zwrot oraz będzie miał tę sprawą załatwioną, oraz uniknie kłopotów w razie ewentualnych opóźnień. Rozliczenie jest obowiązkowe i nikt się przed nim nie uchroni, dlatego najlepiej zrobić to jak najszybciej.

W przypadku, gdy osoba jest nie rezydentem, czyli nie jest zameldowana w Belgii, ale wykonuje tam czynności zawodowe, to sama musi ubiegać się o możliwość rozliczenia w urzędzie skarbowym. Należy złożyć odpowiedni wniosek i czekać na jego rozpatrzenie. Czas na rozliczenie w Belgii w przypadku takiej osoby jest od sierpnia do końca października. Wniosek o możliwość otrzymania deklaracji składa się jednorazowo. W każdym kolejnym roku podatnik powinien otrzymywać już pisemną deklarację imienną wraz z odpowiednim załącznikiem i cała procedura staje nieco krótsza.

Skorzystaj z pomocy profesjonalnej firmy

Rozliczenie podatku za granicą nie jest łatwą kwestią. Należy znać wszystkie procedury oraz wymagania danego kraju dotyczące rozliczenia. Jeśli chce się otrzymać należny zwrot podatku z Belgii, to trzeba koniecznie trzymać się wszystkich przepisów oraz wymogów, a także koniecznie należy dokonać rozliczenia w określonym przez urząd terminie. Dla wielu osób jest to rzecz, na której kompletnie się nie znają i nie do końca wiedzą, jak poruszać się po wszystkich zawiłościach prawnych. Wtedy warto skorzystać z oferty firmy, takiej jak Tax-Pol.pl. Taka pomoc może okazać się nieoceniona oraz może uchronić przed rozmaitymi problemami wynikającymi z niedopilnowania terminów lub pominięcia istotnych z punktu widzenia urzędu skarbowego procedur.

Tax-Pol rozliczenia podatku z Belgii

Odzyskiwanie podatku z Niemczech, Belgii czy Austrii tylko z Tax-Pol!

Przedsiębiorstwo Tax-Pol oferuje profesjonalne wsparcie w rozliczaniu podatków za granicą. Oferują szeroki zakres usług związanych z rozliczaniem przychodów w urzędzie skarbowym w różnych krajach i posiadają w tym ogromne doświadczenie. Dzięki temu nie musisz się obawiać, że Twój zwrot z podatku z Belgii nie dotrze, ponieważ nie dopełnisz jakichś formalności. Ich profesjonalne wsparcie ściągnie z Twoich barków ogromny ciężar, a Ty będziesz mógł skupić się na pracy oraz na swojej rodzinie, zamiast martwić się o to, czy dobrze zrozumiałeś wszystkie wymogi prawne i obowiązujące procedury. Nie musisz samodzielnie gubić się w kruczkach prawnych. Wdaj się do specjalistów, którzy zajmują się rozliczeniami podatków z Belgii oraz innych państw, takich jak Niemcy, Holandia czy wielka Brytania i skorzystaj z profesjonalnej pomocy.

 


 

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

odzyskanie podatku z Niemiec
Zwrot podatku z Niemiec
Anglia zwrot podatku
Będąc zatrudnionym w Polsce, ale pracując w Niemczech mogę ubiegać się o zwrot podatku? Czy zwrot podatku z Niemczech przysługuje każdemu pracownikowi? Do ilu lat wstecz można starać się o zwrot podatku z Anglii?
Przejdź do artykułu Przejdź do artykułu Przejdź do artykułu